Broučci

Broučci

Motto třídy : „ KDO SI UMÍ HRÁT, JE NA SVĚTĚ RÁD.“

Tel.: +420 734 695 487

Jak už název třídy napovídá, jedná se o děti nejmenší 2 – 3 leté, které přechází z rodičovské náruče do prvního školního kolektivu. Při poznávání nového společného světa dětem napomáhají dvě zkušené paní učitelky a asistentka pedagoga. Všechny se snaží laskavým, trpělivým přístupem a otevřenou náručí získat důvěru nejen dětí, ale i rodičů, pro které krok odloučení není jistě také jednoduchý. Třídou vládne hudební atmosféra. Obě paní učitelky hrají na hudební nástroje ( klavír, akordeon, flétnu). Už od prvních dnů vstupu do MŠ se třídou ozývá společná píseň, která dětem napovídá : „ Jaké to u nás je a co je čeká?“

„ MY JSME MALÍ BROUČCI
DĚVČÁTKA A KLOUČCI.
DO ŠKOLIČKY POSPÍCHÁME,
MÁMĚ SLADKOU PUSU DÁME.
JSME TU KAMARÁDI
A MÁME SE RÁDI.“

Děti se ocitnou ve společenství nových dospělých a dětí, které doposud neznali. Navazují přátelství, učí se vzájemné komunikaci, respektu a důvěře. Už nepoužívají jen slovo „ já“, ale učí se společnému „my“. Začínají respektovat daná pravidla, zvládají první krůčky k samostatnosti a zručnosti.

Prostředí třídy je přizpůsobené a vybavené k bohatému vyžití věkové skupiny. Pomocí her, tvoření, pohybu se děti společně a hlavně přirozeně učí, získávají nové obzory, hodnoty a hlavně vlastní samostatnost. Všechny činnosti probíhají cíleně a plánovaně podle třídního vzdělávacího programu.

Na nové broučky se těší třídní učitelky Jana Němečková, Vladimíra Šulganová, Dis. a asistentka pedagoga Margita Mikundová.