Kuřátka

Kuřátka

Tel.: +420 734 695 488

V MŠ Radost na Koryčanských Pasekách najdete třídu s názvem ,,Kuřátka“.  Tuto třídu navštěvují děti, které dosáhnou během školního roku 3-4 let.

Třída Kuřátek se zaměřuje především na harmonické odloučení od rodičů a adaptaci na nové prostředí, se kterým se děti ve školce setkávají. Děti navazují vztahy s novými kamarády a učí se žít a spolupracovat ve větším kolektivu. Kuřátka vedeme k větší samostatnosti, harmonickým vztahům ke všem dětem a dospělým, se kterými se ve školce potkávají. Prioritou pro nás je, aby děti do školky chodily rády a dokázaly se na určitou dobu odloučit od rodiny. Tato třída si také užije  Muzikoterapii, kde se děti mohou těšit na etnické nástroje, které máme přímo v naší školce. (Djembé bubny, bonga a šamanské bubny, oceán drum- buben, který napodobuje příliv a odliv mořských vln. Poznají tibetský zvon a tibetské mísy, bambusové deštné hole, kalimby, sansulu, Koshi zvonkohru, bloky,dřevěné žáby, drhla, hůlky, kartálky, rumba koule, dvouhlavé klepadla a další přírodní chřestidla z kaštanů, proutí, mušlí, kůže a kovu.) Sansulu a Koshi zvonkohru a jejich líbezné tóny využíváme i u spinkání. Jsou to úžasné nástroje pro zklidnění před usnutím a při mluveném slovu se dostaneme s naší bujnou fantazií do různých pohádkových světů.

Těšíme se společně na nový školní rok plný her, zábavy, radosti a pohody paní učitelky Ivana Rubnerová a Lenka Valchařová.